Sosyal sorumluluk

                Sem-Mak Makina, faaliyete başladığı ilk günden bu yana Bolu’nun kalkınmasına hem istihdam hem de sosyal yaşamı destekleyici projelere gereken önemi vermiştir. Bolu’ya hizmet etmek adına şehrin çeşitli noktalarına çeşme ve köprü kazandırmıştır. Bunun yanı sıra spora verdiği önem ile Bolu şehrinin spor kurumları ve kuruluşlarına da maddi ve manevi desteğini sürdürmüştür ve sürdürmeye de devam etmektedir.
                Kadınların da toplumsal işgücü ihtiyacına katkıda bulunmasının bilincinde olan firmamız, kadınların kendi ayakları üstünde durabilmeleri, başkalarına muhtaç kalmadan kendi aile bütçelerine katkıda bulunmalarını destekleme bilinciyle kadın çalışan istihdam etmektedir.
                Firmamız bir iş yeri olmakla beraber, aynı zamanda bir eğitim yuvasıdır. Çeşitli okullardan ve bölümlerden firmamızın ilgili departmanlarında stajyer öğrenci olarak staj eğitimini alan öğrenciler, ileride karşılaşacakları iş ortamını daha eğitim hayatları bitmeden tecrübe ederek geleceğe dair alacakları kararlarda daha doğru bir şekilde hareket etme olanağı bulmaktadırlar.

...